VI Jesienne Spotkanie Modelarskie

Sobota i niedziela 14/15 listopada w Galerii Miechowskiej upłynęły pod znakiem VI Jesiennych Spotkań Modelarskich zorganizowanych przez Sekcję Modelarską „Ikar” CKiS w Miechowie.

Stoisko wystawiennicze było dostępne dla odwiedzających w holu głównym Galerii i zostało podzielone na dwa odrębne tematy: w sobotę prezentowano militaria (43 modele pojazdów gąsienicowych i kołowych oraz samolotów), a w niedzielę pojazdy cywilne ciężarowe (23 modele).

Autorami prac byli miejscowi modelarze: Anna Chmera, Eryk Dźwigała, Karol Zieliński, Łukasz Krupa, Jakub Kozieł i Marcin Durman oraz gościnnie – Grzegorz Wadowski z Jaworzna.

„Autorami prac byli miejscowi modelarze: Anna Chmera, Eryk Dźwigała, Karol Zieliński, Łukasz Krupa,Zainteresowanie wystawą było ogromne, zwłaszcza w sobotę Nieliczni co nas najbardziej cieszy spędzili przy stoisku nawet i kilkadziesiąt minut, a kilka osób odwiedziło nas zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Jakub Kozieł i Marcin Durman oraz gościnnie – Grzegorz Wadowski z Jaworzna.” – mówi pomysłodawca wystawy Marcin Durman.

Spotkania Modelarskie, jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko bierna wystawa, ale też źródło bogatej wiedzy historycznej i technicznej, które w przyszłym roku, jak tylko warunki na to pozwolą, zostanie poszerzone (zgodnie z sugestią) o stoisko warsztatowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz slajdów prezentujących poszczególne etapy budowy samolotu bojowego produkcji polskiej PZL-37B „Łoś”, który kilka lat temu powstał właśnie w Miechowie, w modelarni dawnego MDK, a obecnie CKiS-u.

Z modelarskich premier jakie pojawiły się na tegorocznym JSM-ie należy wymienić: niemiecki samolot z czasów drugiej wojny światowej Messerschmidt Bf-109E wykonany w skali 1:32 przez Eryka Dźwigałę oraz niemiecki samochód ciężarowy z lat 50-ych Krupp Titan SWL80 wykonany w skali 1:24, autorstwa Marcina Durmana. Oba modele już za tydzień będą prezentowane na dwudniowej wystawie w Katowicach.

Dyrekcja CKiS oraz modelarze Sekcji Modelarskiej Ikar pragną złożyć serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Grzywnowiczowi, za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu Wystawy w Galerii Miechowskiej w ramach VI Jesiennych Spotkań Modelarskich Miechów 2015.

 

Dodaj komentarz